Košík: 0 položek za 0 Kč
Vaše pozice: MiniVooDoo > Halloween

Kategorie

Nejprodávanější

Já + Ty = MY
Anděl Strážný
Medvídek pro štěstí
Úspěch pro Tebe
Vězeň Lásky

Anketa

Která série se ti líbí nejvíce?
Miluj Mě Něžně
(50 %)4436
Uklidni Mě a Vyléč Mě
(9 %)777
Pečuj o Mě a Ochraňuj Mě
(8 %)693
Anděl svádí Ďábla
(9 %)808
Magická Kouzla VooDoo
(15 %)1331
Mini přívěsky - doplňky
(10 %)856
Hlasovalo 8901 návštěvníků.

Halloween

Halloween je prastarý svátek známý jako Den mrtvých, Noc čarodějnic nebo v křesťanské tradici jako předvečer svátku Všech svatých. Slaví se v podvečer 31. října převážně v anglosaských zemích, v Latinské Americe a pomalu také proniká do Čech. Lidé si oblékají strašidelné kostýmy a masky, pořádají halloweenské párty a za okna dávají svítící dlabané dýně pro ochranu před zlými silami. Svátek charakterizuje tajuplná atmosféra.

Vytvořili jsme pro příležitosti oslav Halloweenu speciální halloweenskou kolekci. Figurky mají za cíl ochránit svého majitele před působením zlých duchů a sil, které se podle starodávné keltské víry v tento den objevují. Postavičky jsou proto dobrý dárek pro Vaše blízké, přátele i koledníky. Můžete je použít jako ochranou výzdobu pro Halloween párty.

Halloween - Tykev - Dýně

Pan Tykev zajistí ochranu Vašim blízkým.

Historie Halloweenu

Halloween je původně keltský náboženský svátek. Podle Keltů přichází v tento den mrtví do světa živých a živí se mohou přenést do světa mrtvých. Keltové zapalovali ohně a dávali před svá obydlí svíce, aby mrtvým ukázali cestu a aby se ochránili před zlými duchy.

Později křesťanství svátek přejmenovalo na Svátek všech svatých. Spolu s kolonizací se slavení Halloweenu díky Angličanům a Irům dostalo do Ameriky. Objevili zde původní americkou rostlinu - dýni, a začali ji využívat při slavnostech Halloween. Dlabání a vyřezávání strašidelných obrazců do dýně se stalo jedním z charakteristických rysů Halloweenu. Dlabané dýně se dávají spolu se svící na okna a na zápraží, aby svítily na cestu a ochraňovaly před zlými duchy.

Nejlépe hodnocené

Reklama

Fanklub facebook minivoodoo

         Facebook minivoodoo

 
Poštovné v ČR zdarma od 990,-Kč

Nové zboží

Příšerka - Monster Šťastná Láska Rozkošná Panda

Aktuality - události

SLEVOMAT akce: sleva 50Kč/ks

20.10.
2017
Celkem 3.250ks sleva 33-36%.
Časově omezená akce.

Soutež o 22ks Minivoodoo

13.04.
2010
Ve spolupráci s časopisem JOY jsme pro fanoušky připravili soutěž na facebooku. 
Copyright © 2008 SKYLIGER, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. | Powered by Picabo WebAdmin 2008. | Poslední aktualizace: 23. 01. 2018