Košík: 0 položek za 0 Kč
Vaše pozice: MiniVooDoo > Pálení čarodejnic

Kategorie

Nejprodávanější

Já + Ty = MY
Anděl Strážný
Medvídek pro štěstí
Úspěch pro Tebe
Vězeň Lásky

Anketa

Která série se ti líbí nejvíce?
Miluj Mě Něžně
(50 %)4436
Uklidni Mě a Vyléč Mě
(9 %)777
Pečuj o Mě a Ochraňuj Mě
(8 %)693
Anděl svádí Ďábla
(9 %)808
Magická Kouzla VooDoo
(15 %)1331
Mini přívěsky - doplňky
(10 %)856
Hlasovalo 8901 návštěvníků.

Pálení čarodejnic

Pálení čarodějnic je velmi starý svátek, kterým lidé na celém světě oslavují příchod jara: Filipojakubská noc, Valpuržina noc či Beltine.  V Česku se staví májka a na vrcholcích kopců se zapalují ohně. Podle českých pohádek a legend se v magické noci z 30. dubna na 1. května otevírají jeskyně, které nabízejí své poklady.

Proč se pálí čarodějnice?

Čarodějnictví má v české kultuře hanlivý nádech. Snad je to ještě dědictví středověku a strašlivého kladiva na čarodějnice římskokatolické církve. V lidové kultuře se udrželo symbolické pálení čarodějnic v podobě starých košťat namočených ve smůle. Oheň zapálený na vrcholku kopce měl ochraňovat před čarodějnicemi, které se v tento den slétaly na sabat.

Filipojakubská noc je ale také oslavou plodnosti, mládí a hojnosti. V české lidové kultuře se dodnes udržuje zvyk skákání přes ohně - odvážný skok přes oheň měl právě mládí a plodnost zajistit. Oheň měl také rituální očistnou funkci.

Tipy na tento magický den

Valpuržina noc je magickým dnem roku a lze vřele doporučit vycházku do přírody. Procházka lesem je mimořádně povzbudivá. Večer si naplánujte setkání s přáteli, a pokud nemáte možnost udělat venku oheň, zatopte v krbu nebo zapalte alespoň svíci.

Nejlépe hodnocené

Nové zboží

Příšerka - Monster Šťastná Láska Rozkošná Panda

Aktuality - události

SLEVOMAT akce: sleva 50Kč/ks

20.10.
2017
Celkem 3.250ks sleva 33-36%.
Časově omezená akce.

Soutež o 22ks Minivoodoo

13.04.
2010
Ve spolupráci s časopisem JOY jsme pro fanoušky připravili soutěž na facebooku. 
Copyright © 2008 SKYLIGER, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. | Powered by Picabo WebAdmin 2008. | Poslední aktualizace: 20. 01. 2018