Košík: 0 položek za 0 Kč
Vaše pozice: MiniVooDoo > Velikonoce

Kategorie

Nejprodávanější

Já + Ty = MY
Anděl Strážný
Medvídek pro štěstí
Úspěch pro Tebe
Vězeň Lásky

Anketa

Která série se ti líbí nejvíce?
Miluj Mě Něžně
(50 %)4436
Uklidni Mě a Vyléč Mě
(9 %)777
Pečuj o Mě a Ochraňuj Mě
(8 %)693
Anděl svádí Ďábla
(9 %)808
Magická Kouzla VooDoo
(15 %)1331
Mini přívěsky - doplňky
(10 %)856
Hlasovalo 8901 návštěvníků.

Velikonoce

Velikonoce jsou nejvýznamnější křesťanský svátek v roce. Jsou připomínkou ukřižování Ježíše Nazaretského a jeho následného vzkříšení o tři dny později. Podle dohody ze 6. století našeho letopočtu připadá Velikonoční pondělí na první pondělí po prvním jarním úplňku. V Česku se slaví zejména šleháním dívek pomlázkou nebo na Moravě jalovcem nebo poléváním pramenitou vodou. Chlapci si za odměnu odnášejí krásně zdobené kraslice.

Sváteční velikonoční kolekce voodoo figurek má hlavně ochranitelskou funkci. V době, kdy se příroda probouzí do nového zemědělského roku, ochranná ruka anděla strážného přijde vhod, aby zajistila šťastný a bezproblémový další rok. Koledníci si proto spolu s kraslicemi a čokoládovými vajíčky mohou od Vás odnést jednu z voodoo panenek: anděl strážný, archanděl Rafael či třeba božský posel. Stejně tak jsou tyto postavičky vhodné jako nápaditá velikonoční výzdoba.

Historie Velikonoc

Zcela původně snad šlo o zemědělský kult příchodu jara a probouzející se přírody. Později byl tento význam překryt jinou událostí: když Mojžíš vyvedl Židy z egyptského zajetí, dostali od Hospodina příkaz pamatovat na své osvobození a každoročně si jej připomínat. Je to jeden z nejdůležitějších židovských svátků, který se slaví v kruhu rodiny. Proto také Ježíš Nazaretský se svými druhy vydal do Jeruzaléma, aby zde Pesach oslavil.

Ve městě byla však jeho přítomnost zrazena Jidášem, jedním z učedníků, a Ježíš byl dopaden a odveden před Pontia Piláta, římského prefekta v Judeji. Podle římského práva byl odsouzen k smrti na kříži za buřičství a znevažování autority římského císaře. Třetího dne po popravě byl Ježíšův hrob nalezen prázdný, což jeho následovníci vykládají jako zmrtvýchvstání. Následující den se pak podle tradice Ježíš ukázal svým učedníkům a před jejich očima vstoupil na nebesa. Tak se tento den, Velikonoční pondělí, stal nejvýznamnějším svátkem křesťanského kalendáře.

Velikonoce v Česku

Způsob slavení Velikonoc se liší v různých krajích Česka. V některých českých regionech chodí chlapci s pomlázkou upletenou z vrbových proutků a švihají děvčata, aby síla z proutí přešla do dívek. Jinde jsou dívky polévány vodou nebo rovnou házeny do potoků, aby je omladila síla pramenité vody. Společným rysem Velikonoc v Česku i v mnoha zemích světa jsou kraslice, různě zdobená vajíčka, která dostanou děti za svou koledu.

Velikonoce ve světě

V mnoha zemích Evropy i Ameriky je nejrozšířenějším zvykem hledat čokoládová vajíčka, která velikonoční zajíček ukryl pro děti v zahradě kolem domu. V USA probíhají největší oslavy v zahradě okolo Bílého domu, kam přicházejí stovky dětí najít si své čokoládové vajíčko.

Nejlépe hodnocené

Reklama

Fanklub facebook minivoodoo

         Facebook minivoodoo

 
Poštovné v ČR zdarma od 990,-Kč

Nové zboží

Příšerka - Monster Šťastná Láska Rozkošná Panda

Aktuality - události

SLEVOMAT akce: sleva 50Kč/ks

20.10.
2017
Celkem 3.250ks sleva 33-36%.
Časově omezená akce.

Soutež o 22ks Minivoodoo

13.04.
2010
Ve spolupráci s časopisem JOY jsme pro fanoušky připravili soutěž na facebooku. 
Copyright © 2008 SKYLIGER, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. | Powered by Picabo WebAdmin 2008. | Poslední aktualizace: 23. 01. 2018